• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:34
Autor Wiadomość

Matieq  

Wysłany: 2008-05-04, 02:44   Straszny ból mięśniowy

Witam

Jakiś miesiąc temu zaczęły mnie boleć mięśnie w przedramionach w okolicach stawów, dlatego z tego powodu przestałem trenować przez tydzień, po tygodniu wróciłem do treningów i było wszystko dobrze, aż do teraz znów zaczęło boleć i to jeszcze gorzej, naprawdę w niektórych momentach jest to nie do wytrzymania. Jem jakieś tabletki przeciw bólowe (i tak dają małe efekty) ale ile można się tym faszerować. Dlatego chcę się was poradzić, polecacie może mi jakąś maść ? czytałem o Ultrafastin żel, ale nie mam pojęcia czy to wogule coś da. Za wszelką pomoc, bardzo dziękuje

Pozdrawiam

JasTinka  

Wysłany: 2008-05-04, 21:38   
   Polecający: Sobie...

Twój ból jest spowodowany ich przeciążeniem. Bóle mięśni występują często u osób nie wytrenowanych, które nagle dokonały dużego wysiłku fizycznego. Ale także wybitni sportowcy nie są wolni od bólu mięśni. Nawet dobry sprinter po godzinie rzucania kulą odczuwa ból mięśni w ramieniu.Ból mięśni występuje z reguły w ciągu kilku godzin po nadmiernym obciążeniu organizmu. Bolące mięśnie są wrażliwe na ucisk i bolą przy każdym ruchu; są napięte, czasami także obrzęknięte i rozgrzane. Jest kilka porad aby uniknac bolu... np: gdy bolące mięśnie ponownie zostaną rozruszane, na przykład poprzez lekki stretching, jazdę na rowerze lub spacer, ciepła kąpiel odpręża napięte mięśnie i łagodzi ból,
stosowanie ciepła, na przykład w formie okładów, działa zwykle łagodząco na ból, gdy ból jest bardzo silny, może być uzasadnione krótkotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych. Tyle tylko wiem na ten temat mam nadzieje ze pomogłam! pozdrawiam :] :oczami:

Karczoch  

Tytuł: Tumnus

Wysłany: 2008-05-06, 13:38   

mam wrażenie że JasTinka mówi o zwykłych zakwasach ;] tez jak czytałam o tych twoich bólach,Matieq, to nasunęła mi się myśl że to mogą być zakwasy. No ale jeżeli jesteś sportowcem to raczej powinieneś wiedzieć "jak bolą" zakwasy i raczej nie panikowac z tego powodu, tylko się cieszyć ^^ [chociaż to może tylko ja jestem dziwna, że się ciesze z zakwasów]. jeżeli jednak bardzo doskwierają to na mnie zawsze działało ostre rozciąganie po treningu lub następnego dnia, kiedy te zakwasy się pojawiają ;]

ale radze udac się do lekarza sportowego bo może przyczyna bólu leży gdzie indziej - naderwane ścięgno, mięsień, jakiś obrzęk, stłuczenie może?

serwus, madonna.

Ekshibicjoniści swoich czarnych myśli
pełnią co dzień swoją straż.[b]

[b](na wódce z Gałczyńskim, wrócę niebawem)

Lola  

Wysłany: 2008-05-06, 15:59   
   Polecający: religia tv

nie zawsze bol mięsni spowodowany jest wysiłkiem i przeciązeniem ;] Ja ostatnio miałam bóle mieśniowe nóg i ramion od stresu ;] ( diagnoza potwierdzona przez lekarza) więc jezeli chcesz miec pewność to sie udaj do specjalisty i opowiedz mu o tym a on Ci cos przepisze.
A w domowym zaciszu proponuje po treningu masażyk - mięsnie sie kurcza od nadmiernego wysiłku dlatego wazne jest ich rozciągnięcie, więc kilka ćwiczen na rozciąganie przed i po treningu i na drugi dzien zakwasy powinny być łagodniejsze ( przynajmniej ja tak miałam jak chodziłam na siłownie )

Matieq  

Wysłany: 2008-05-17, 10:16   

Przecież ja wiem co to są zakwasy, jeśli chodziłoby mi o zakwasy to bym mówił o zakwasach raczej nie ?

Wiem może wkońcu pójdę do lekarza. Chociaż to jest tak, że boli tydzień a potem na miesiąc mija

Paprotka  

Wysłany: 2008-08-11, 04:50   

A ja ostatnio kupilam sobie takie spray chłodzacy ultrafastin sport i zaraz po wysilku/cwiczeniach spryskuje nim mieśnie, ktore najczęściej protestuja. Czasem je jeszcze delikatnie masuję i nie mam problemu z zakwasami.

wamp 

Wysłany: 2010-12-09, 11:29   

Dermentol jest bardzo dobry - to takla maść rozgrzewająco-chłodząca. Świetnie działa i nawet nieco znieczula. Po posmarowaniu się taka maścią można odczuć naprawdę spora ulgę. A już nie będę się roztkliwiać nad tym, jak dobrze działa na zakwasy po siłowni.

hela321  

Wysłany: 2010-12-16, 14:40   

Ja zawsze jeżdżę zimą na nartach. Problem polega jednak na tym, że w ciągu roku nie specjalnie mam czas na ćwiczenia więc pierwszy dzień na stoku z reguły kończy się okropnym bólem mięśni. Na zakwasy mam dwie sprawdzone metody. Jedna to długa gorąca kąpiel a druga to maść dermentol. Z reguły takie zestawienie przynosi kojąca ulgę.

pannadaria 

Wysłany: 2011-04-24, 18:04   

Oprócz gorącej kąpieli, dobrym i szybkim sposobem na zaksawsy jest zjedzenie banana - zawiera jakiś składnik, który zatrzymuje wytwarzanie kwasu mlekowego. Ale jeśli to jakieś zapalenie mięśnia - to zdecydowanie Opokan przynosi ulgę. Maści na mnie nie działają.

marasenha 

Wysłany: 2011-06-15, 15:09   

Na początek wybierz się do lekarza, może naderwałeś jakieś ścięgna w przedramionach. Jeśli ćwiczyłeś np. sztangą na przedramiona, to mogło do tego dojść, tamte mięśnie są delikatne, łatwo o kontuzję

kapselek 

Wysłany: 2013-01-10, 23:05   

Na bolące mięśnie pomagają kąpiele solankowe, które przynoszą ulgę i rozluźniają mięśnie. Jeśli to nie pomaga, to można zastosować maści rozgrzewające, np. Viprosal B, która ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Mi szybko przynosi ulgę po nadmiernym wysiłku i pozwala normalnie funkcjonować bez bólu.

17rzuca  

Wysłany: 2013-01-12, 01:24   

Zakwasy zakwasami, ale opisane objawy mogą być powodem przeciążenia. Może nawet jakieś lekkie stany zapalne ścięgien, stawów lub mięśni?

Lepiej przejść się do rozsądnego lekarza. Rozsądnego, bo nierozsądny poleci odpoczynek i tabletki albo maści przeciwbólowe. Dobry lekarz (medycyna sportowa się kłania) może poradzić coś więcej.

marginalle 

Wysłany: 2013-11-25, 14:19   

zgadzam się z @Lola – czasem chodzi po prostu o stres i napięcie. Lepiej iść do lekarza, żeby on się zorientował czy nie ma jakiejś poważniejszej przyczyny bólu i wtedy zająć się sprawą

DorotaK  

Wysłany: 2013-11-30, 15:58   

Jeśli to ból po wysiłku, po treningu to spróbuj żelu dip rilif, jest świetny na bóle mięśniowe i bóle stawów. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i miejscowo znieczula.

melcia 

Wysłany: 2014-02-09, 22:14   

a duzo cwiczysz ?

Odpowiedz do tematu