• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

Ziemniaczek 

Wysłany: 2011-04-23, 18:36   Co na kolkę niemowlęcą?

Mój 3 miesieczny synek ma kolki (dopiero, bo córka miała jak miała 5 tygodni). Niestety córci nie mieliśmy pojęcia jak pomóc oprócz masaży brzuszka przez co długo się męczyła. Położna poleciła nam Delicol. Ktoś używał?

pannadaria 

Wysłany: 2011-04-24, 16:57   

Moja córa ma 4 tygodnie i jakiś tydzień temu zaczęły męczyć ją kolki. Płakała niemiłosiernie i wypinała bardzo brzuszek i podkurczała nóżki. Z mężem postanowiliśmy dać jej ten Delicol, bo pani w aptece nam powiedziała, że kolki mogą być objawem nieprawidłowego rozkładania laktozy i ten Delicol może pomóc. Podawaliśmy małej kropelki w mleku i po 2 dniach przestała płakać, jak na razie widać, że nic jej nie męczy. Więc ja mam pozytywne zdanie o tym produkcie

Tuśka87 

Wysłany: 2011-04-25, 12:48   

Najlepszy jest masaż antykolkowy.

Bibułkaa  

Wysłany: 2012-09-29, 20:04   

jak dla mnie nr 1 to czopki Viburcol, teraz są nowe Viburcol C na receptę, wcześniej był Viburcol N. Nie rozumiem decyzji bo to lek homeopatyczny, jeśli możecie proszę o podpis pod petycją, znalazłam takie wydarzenie ostatnio:
PETYCJA

Olom 

Wysłany: 2012-10-04, 15:14   

Są bardzo dobre kropelki Sab Simplex. Jednak nie są dostępne w Polsce w aptekach. Mi koleżanka przywoziła je z Niemiec. Ale np. na allegro też czasami się trafiają.
Ostatnio zmieniony przez Olom 2012-10-05, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  

kapselek 

Wysłany: 2013-04-25, 21:50   

Moja siostra podawała swoim maluchom krople Infacol i rzeczywiście szybko przynosiły ulgę. Wiem, że stosowała wiele innych środków, ale dopiero Infacol pomagał.

kolczyk54  

Wysłany: 2013-07-31, 22:57   

koperek włoski jest bardzo dobry

Tuśka87 

Wysłany: 2013-08-20, 22:57   

Koper włoski rzeczywiście super się sprawdza, tylko kwestia podawania jednak jest uzależniona od tego ile maluch ma. Teraz widziałam że jest espumisan w kroplach z większa dawką symetykonu.

varu 

Wysłany: 2013-08-27, 09:46   

Trzeba rozmasować, dziecko na brzuchu położyć.

Karolcia82 

Wysłany: 2013-11-05, 21:38   

dosy? dobre wskazówki aby zlagodzi? kolke u dziecka

http://mamdziecko.interia.pl/news-10-sposobow-na-kolke,nId,617457,nPack,2

ciulecka  

Wysłany: 2013-11-20, 00:27   

Ja jako mama dwóch córek uważam, ze na kolkę nie ma nic lepszego jak zestawienie espumisanu w kroplach z kateterem, no i dieta oczywiście, ale to logiczne, że się nie je co popadnie.

Czarna_Ofca  

Wysłany: 2014-04-30, 11:35   

ja u moich dzieci stosowałam masaż antykolkowy, na internecie jest pokazane jak go stosowac i przynosił super ulge. Masaż czy ciepłe okłady, złagodzą napięcie brzuszka i wspomogą jego pracę. Na rynku dostępne są m.in. działające wiatropędnie i rozkurczowo herbatki na bazie kopru włoskiego lub rumianku. U maluszka można też zastosować krople doustne zawierające symetykon, jak np. Espumisan

Amiszka 

Wysłany: 2014-05-28, 19:26   

Czarna_Ofca napisał/a:
ja u moich dzieci stosowałam masaż antykolkowy, na internecie jest pokazane jak go stosowac i przynosił super ulge. Masaż czy ciepłe okłady, złagodzą napięcie brzuszka i wspomogą jego pracę. Na rynku dostępne są m.in. działające wiatropędnie i rozkurczowo herbatki na bazie kopru włoskiego lub rumianku. U maluszka można też zastosować krople doustne zawierające symetykon, jak np. Espumisan

Prawda, moje dzieci też poiłam tymi herbatkami. Oprócz powyższych - często kładłam je na brzuszkach, a lekarka stwierdziła, że to też zapobiega kolkom. No i jak długo karmiłam piersią, to nic ostrego, alkoholowego i ciężko strawnego nie jadłam.

Kolka  

Wysłany: 2014-06-12, 21:32   

Bardzo zbliżony skład do sab simplex ma bobotic, używaliśmy i tego i tego oba ok..ale kolki trzeba przetrwać,,nie ma żadnego cudownego sposobu..my oprócz kropelek, masaże, okłady z ciepłej pieluszki, suszarka lub też kąpiel.. Stosowaliśmy jeszcze probiotyk biogaja.

Kaszka 

Wysłany: 2014-06-25, 11:03   

jełsi chodzi o maluchy to tak naprawdę bedizemy szuakć każdego sposobu żeby ulżyć im cierpieniu, ja muszę jeszcze kupić w aptece espumisan o którym piszecie bo wczęsniej nie wiedziałam, że można go stosować u maluchów, myślałam, że to jedynie lek na wzdęcia dla dorosłych.

Odpowiedz do tematu