• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Martina
2009-11-21, 02:34
Autor Wiadomość

inny  

Wysłany: 2008-02-06, 15:32   Przeziębienie

Proszę was drodzy forumowicze o pomoc.

Znacie jakieś szybkie sposoby jak zwalczyć te bakterie ( przeziębienie, katar, ) Proszę opiszcie wasze sprawdzone i dobre metody jak z Tym szybko walczyć.

lilusiaaa  

Wysłany: 2008-02-06, 15:37   

Moim zdaniem najlepszym sposobem jest herbata z cytryną lub miodem oraz leżenie w łóżku :) To jest najlepszy sposób :)

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-02-06, 15:38   

Ja zawsze jak dopadnie mnie przeziębienie to robię sobie tzw. koktajl czosnkowy. Dwie, trzy łyżeczki miodu rozetrzeć trzeba z kilkoma zmiażdżonymi ząbkami czosnku i dodatkowo dodajemy wyciśnięty sok z połówki cytryny, mieszamy i zajadamy się taką mieszanką. Dodatkowo gorący sok z malin i wygrzewanie się także pozytywnie działa.

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2008-02-06, 15:39   
   Polecający: Google

duzo duzo ciepłego a mianowicie herbata z cytryna i miodem kilka na dzien : ) albo mleko z czosnkiem i miodem gorace oczywiscie : ) witamina C i rutinoscorbin rano i wieczorem :D na noc wysmarowac plecki i kark mascia VapoRub. Na gardlo zawsze robie sobie zupe z duza iloscia przypraw pieprzu itp mi zawsze przechodzi : )

[ Dodano: 2008-02-06, 15:41 ]
a i bardzo dobry jest tez sok z cebuli : ) pokoric cebule w paski wsupac na gleboki talerz dodac cukru i przygryc 2 talerzem tak zeby byla cebula scisnieta gdy wypusci sok to go wypic :D jak syropek : )

Sol  

Zaproszone osoby: 1
Tytuł: Smarkula

Wysłany: 2008-02-06, 15:49   

Ja się zazwyczaj faszeruję Fervexem, niedobre to, ale mi pomaga ;P do tego przyda się cebula, w każdej postaci, najlepiej na kanapkach, pomaga na gardło ^^ no i duuuuużo herbaty z cytryną i miodem, witaminę C i rutinoscorbin też można łyknąć ;P

"It seems that once you get laid, your life basically turns to shit."

Colorblind  

Tytuł: zielona maupa

Wysłany: 2008-02-06, 15:53   

Tak mi Absurd przypomniała cudowną mieszankę z mlekiem w roli głównej, otóż gorące mleko, do tego wrzucamy masło, zgnieciony ząbek czosnku i rozpuszczamy w tym wszystkim dwie, trzy łyżki miodu i oczywiście pijemy na gorąco - podobno przepis dla tych o mocnych nerwach ;p

Absurd napisał/a:
sok z cebuli
nawet nie chce sobie wyobrażać tego smaku, aż mnie telepnęło ;p

"Doskonale. Wszystko przebiega zgodnie z moim planem. Jestem bezwzględnie inteligentny."

bo w życiu ważne jest poczucie koloru

inny  

Wysłany: 2008-02-06, 15:56   

lilusiaaa To właśnie teraz Piję :)

Mmmm a wiecie ja nie lubię się faszerować tabletkami dlatego wolę jakieś sprawdzone domowe sposoby :) Dzięki :D już próbuję tych waszych sposobów :] Tylko muszę jeszcze czosnek kupić ;)

mmmm i muszę zadzwonić do mamci :D żeby mi soczek z malin przysłała :] Bo jest najlepszy :D

Dzięki :D

Jak macie jeszcze inne propozycje To piszcie, chętnie sprawdzę na własnej skórze :D i na pewno ktoś jeszcze z waszych porad skorzysta ;)

lilusiaaa  

Wysłany: 2008-02-06, 15:59   

Bleee jak ja nie lubię cebuli i czosnku :/ Pewnie te Wasze sposoby są dobre na zwalczenie przeziębienia, ale jakoś nigdy bym nie przełknęła tego :P

nooo, soczek z malin jest pyyyycha :) :oczami:

owad.lezacy  

Zaproszone osoby: 2

Wysłany: 2008-02-06, 16:01   
   Polecający: Google

Colorblind napisał/a:
Absurd napisał/a:
sok z cebuli
nawet nie chce sobie wyobrażać tego smaku, aż mnie telepnęło ;p

nie no nie jest taki zły naprawde, mojemu bratu nawet bardzo smakuje i wypija to ze smakiem :x we mnie zawsze mama wpychala wiec pprzywyklam : ) ale naprawde pomaga :> a tu chyba o to chodzi ^^

charon  

Wysłany: 2008-02-06, 16:04   
   Polecający: Colorblind

Ja też nienawidzę cebuli. W żadnej postaci, a szczególnie smażonej (odruch wymiotny), nie zdzierżę. Zawsze jak dostawałem na obiad cośz cebulką, to ją wybierałem widelcem i wyrzucałem przed jedzeniem.

Czosnek mogę już przeżyć.

Ostatnio miałem kaszel i wystarczyły tabletki od kaszlu i picie tylko ciepłych rzeczy.
Żadnych domowych mieszanek nie stosuję, bo w akademiku w Wawie byłoby sporo zachodu.
(...) The tiny strings inside our genome, they own us, they control us, and they torture us. Do not reproduce, do not support them, bring them to an end. Stop the agony of concious life, eradicate life.

Izabella  

Wysłany: 2008-02-25, 13:51   

czasami takie domowe sposoby nie pomagaja i trzeba isc do lekarza a wtedy to juz tylko antybiotyk.moze lepiej idz do lekarza teraz to dostaniesz jakis lek który szybko postawi Ciebie na nogi.A przy antybiotyku koniecznie bierz jakis probiotyk.Ja ostatnio dostałam Acidolac.Dobrze bo tylko sie bierze raz dziennie.
A z takich domowych sposobów to mnie np.pomaga tez natarcie klatki piersiaowej na noc mascia rozgrzewajaca.

endzi 

Wysłany: 2010-09-21, 16:24   

Podbijamy, bo jesień się zbliża. I jak wasze zdrówko? Mnie coś ostatnio chciało coś złapać ale się nie dałam.

Wower  

Wysłany: 2010-09-21, 23:20   

Hmm.. nie widzę tu dwóch znanych mi sposobów. Pierwsze na sobie próbowałem tylko raz i było mało skuteczne, ale moja ciotka i całe kuzynostwo od lat stosuje (a co ciekawe bardzo skutecznie). Opcja dla osób z kuchenką gazową. Cebulę w całości kładziemy bezpośrednio na palniku i prażymy. Gdy cebulka jest gotowa pozbywamy się łupiny i jemy. Na pewno nie zaszkodzi, a myślę że warto spróbować przy przeziębieniu. Może akurat na kogoś podziała:)

Smarkej  

Tytuł: Skądinąd

Wysłany: 2010-09-22, 23:00   

od wczorajszego wieczora drapało mnie w gardle. nie miałem na podorędziu magicznych tabletek na gardziel, toteż leczyłem się domowymi sposobami. 3xM-Klan, tj. mleko-mjut&masło for teh win! któremi to poiłem się dziś większość część dnia skopały tyłek lub dwa, w końcu ich funkcjonalność jest immanentna.

So we beat on, boats against the current, borne back ceaselessly into the past.

Wower  

Wysłany: 2010-09-22, 23:37   

No tak... Cały ja! Zapomniałem napisać o drugim sposobie!
Drugi sposób to rosołek z imbirem. Oprócz imbiru dodaje również inne ostrzejsze przyprawy, które pomagają rozgrzać organizm i wypocić się. Wiele zalety od przyzwyczajeń i upodobań smakowych. Ja lubię przyprawy i pikantność więc z przyjemnością robię sobie "wybuchową" mieszankę. Taki rosołek wypity wieczorem, zazwyczaj pomaga porządnie się wypocić w nocy i mieć spokój z przeziębieniem następnego dnia. Oczywiście o ile nie jest to silny stan, z którym chodzę od kilku dni...

Odpowiedz do tematu