• Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Oferty Pracy • Korepetycje • Przyjaciele • Chwilówki Forum
• Rejestracja • Zaloguj • Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Autor Wiadomość

krzysztof1  

Wysłany: 2014-12-06, 14:49   Komunistyczna darmocha humor demokratyczny ;)

Przyjeżdża za komuny pewien Żyd do Polski i mówi, czy wyście wszyscy powariowali, co wy ludzie wszyscy robicie, podchodzi do jednego pracownika i mówi, czemu ty wynosisz ten piasek z tego zakładu pracy, czyś ty człowieku zgłupiał. A bo mamy nadmiar nadprodukcji odpowiedział pracownik, miesięczny plan mamy już wykonany dla Państwa, mamy tyle piasku, że mogli byśmy zasypać nim całą Europę, dyrektor zakładu pozwolił sobie trochę wziąść. Czyś ty zwariował człowieku powiedział Żyd, przecież tyś już wybudował z tego prawie cały dom za friko, a wiesz ile w Ameryce kosztuje taki dom, ile trzeba za niego tam zapłacić, albo ile trzeba lat na niego pracować, tak nie może przecież być człowieku. Żyd wprowadził prywatyzację i zabrał zakład sobie on na swoją własność, podszedł wtedy do niego zwolniony pracownik i pyta się, zwolniłeś większość ludzi z zakładu pracy, zostałem ja teraz bez pracy, z czego ja będę teraz żył. Masz przecież dom który wybudowałeś, dostałeś mieszkanie od Państwa, no mam odpowiedział, no to weź chłopie idź do banku i weź sobie kredytów i sobie żyj, masz w razie czego zabezpieczenie pod zastaw swój dom i swoje mieszkanie. Przychodzi po paru latach do Żyda i mówi, ty wiesz co, już wszystko poszło na kredyty, nie mam już nic, ani domu, ani mieszkania, wszystko straciłem. I tak powinno być, żyjesz człowieku teraz w prywatyzacji, nie masz niczego, ale jak będziesz coś chciał, to za wszystko trzeba po prostu zapłacić, nie ma brania sobie piasku, nie ma Państwowego darmostwa, masz tu katalog, jest w nim również twój dom, możesz go teraz sobie po kapitalistycznemu kupić, za pięćset tysięcy złotych. No ale czy to nie jest teraz złodziejstwo odpowiedział do Żyda, przecież wszystko co miałem straciłem, dom, mieszkanie, pracę, a wy przejęliście to teraz na swoją własność. To jest człowieku po prostu prywatyzacja, to jest kapitalizm, teraz żyjecie uczciwie, żyjecie bez grzechu, nie ma taniej darmochy, teraz możecie sobie wszystko uczciwie kupić. Odszedł więc i zawołał do swojej żony, ty Hilda, nie mamy ju teraz nic, ani domu, ani mieszkania, ani pieniędzy. A miałeś jeszcze te dziesięć złotych przecież odpowiedziała Hilda, tak ale pewien rabin w banku powiedział, że jesteśmy teraz czyści i żyjemy bez grzechu, to może pójdę te dziesięć złotych wrzucić księdzu na ofiarę, za nasze oczyszczenie. To idź Erwin odpowiedziała Hilda, a gdzie będziemy w ogóle teraz mieszkać. A zamieszkamy sobie nad stawem koło lasu, jest tam teren państwowy, rozłożymy sobie legowisko. Poszła Hilda i Erwin nad staw i Erwin mówi do niej, idę nazbierać trochę chrustu do lasu, a ty przynieś wody i naszykuj trochę tego chleba, zrobimy sobie wodzionkę. Rozpalili ogień i Hilda mówi a co będziemy teraz robić, a mam tu laptop, możemy sobie pooglądać przygody z życia pana biznesmena Żyda człowieka sukcesu, przygody które nakręcił. A to on laptopu ci nie zabrał zapytała, nie odpowiedział, pozwolili nam oni oglądać jak się powinno żyć w czasach kapitalizmu. Otworzyli więc laptop i Erwin mówi patrz Hilda, to jest nowy jacht od naszego pana Żyda, a skąd on tyle pieniędzy miał na niego, no przecież przejął i sprywatyzował naszą cementownię i piaskownię, nasz zakład pracy. A patrz tam dalej mieszka jego syn w naszym nowym wybudowanym domu, widzisz kobieto, ci to się znają na prywatyzacji i kapitalizmie, potrafią biznes rozkręcić teraz w demokracji. No i Hilda muszę ci powiedzieć, że teraz nie mamy już nić, ale pan Żyd powiedział, że żyjemy teraz czyści bez grzechu, to idę więc jeszcze do wody, aby zrobić sobie jakby taki mały chrzest, aby poczuć się cały oczyszczony, przyszykuj mi więc w międzyczasie Hilda ciepłe ubranie, bo jak przyjdę to ci pokażę dalszą cześć naszego barona biznesmena, jak przejmuje inny dom i rozkręca biznes w Hollywood;)

popiel 

Wysłany: 2014-12-09, 16:08   

Za długie, nie czytam.

Odpowiedz do tematu